چشم ها در زیبایی

اهمیت چشم ها در زیبایی صورت

اهمیت چشم ها در زیبایی و داشتن ظاهری آراسته بر هیچ کس پوشیده نیست. برای داشتن چشمان و در نهایت صورت زیباتر، در این مقاله امروز از اهمیت چشم ها در زیبایی و روش های رسیدن به چشمان زیباتر صحبت خواهیم کرد.

اهمیت چشم ها در زیبایی: 6 قدم برای از بین بردن کبودی زیر چشم

کمپرس سرد

اول از همه باید یک کمپرس سرد روی چشم ها بگذارید تا به طور موقت سیاهی ها کمرنگ شود، می توانید یک تکه پارچه نخی را با آب سرد خیس کنید و حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی چشم ها بگذارید. دمای پایین به طور موقت تمام دلایلی را که باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود، از بین می برد.

اسپری آب نمک

در سوراخ های بینی مقداری اسپری آب نمک خیلی رقیق یا همان سرم بزنید.این اسپری فشار سینوس ها در بینی را پایین می آورد، همین بالا بودن فشار سینوس ها می تواند باعث متورم شدن رگ های خونی زیر چشم شود. در هر کدام از دو سوراخ بینی اسپری بزنید و بعد با بینی هوا را به سمت بیرون بدهید.

کرم ها

در بازار کرم هایی وجود دارد که می تواند تا حدی سیاهی زیر چشم را کمرنگ کند، چنین کرم هایی باید حاوی ویتامین k، E، C و رتینول باشند. البته نباید انتظار زیادی از چنین محصولاتی داشت چرا که تنها کمی تغییر ایجاد می کنند.

خواب کافی

بیشتر بخوابید ممکن است که سیاهی زیر چشم به دلیل کمبود خواب نباشد، اما کمی خوابی می تواند این سیاهی ها را تشدید کند.

چای کیسه ای

برای آنکه بتوانید در مدت زمانی کوتاه بر خستگی تان غلبه و تیرگی و سیاهی دور چشم ها را رفع کنید، می توانید از چای کیسه ای استفاده کنید. اگر چای کیسه ای دردسترس ندارید یک پارچه نخی و تمیز را بردارید و مقداری چای خشک درون آن بریزید و آن را با آب نیمه ولرم خیس کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس چای کیسه ای یا دستمال حاوی چای را روی چشم های تان قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۲ دقیقه روی چشم های تان باقی بماند. این روش به شما کمک می کند که در کمتر از نیم ساعت خستگی و تیرگی را از پوست ها و عضلات چشم های تان دور کنید.

لیزر درمانی

اگر به راستی این حلقه های سیاه آزارتان می دهند سراغ لیزردرمانی بروید تا آسیب های ناشی را از زیر پوست تان پاک کند. یک متخصص پوست می تواند لیزر درمانی را زیر چشم ها انجام دهد و با این کار ملانین این قسمت پوست را کاهش دهد و در نتیجه سیاهی ها را کم کند.

خیار و پیاز

هفته ای ۳ الی ۴ بار از ۲ حلقه خیار با پوست یا از پوست خیار به شکل نواری پهن استفاده کرده و در آرامش و به حالت خوابیده روی چشمان تان گذاشته، پس از ۱۰ دقیقه بردارید و با آب سرد بشویید.

نعنا

عصاره برگ های نعناع هم در بهبود تیرگی ها موثر است ؛۲تا ۳ قاشق از برگ های نعناع را درون ۲ لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا بجوشد. سپس عصاره به دست آمده را صاف کرده و اجازه دهید سرد شود. در این مرحله دستمالی تمیز و نخی را به عصاره نعناع آغشته کرده و آن را روی چشم ها بیندازید.

سیب زمینی

یک سیب زمینی را خوب بشویید و برش نازکی از آن را روی سیاهی ها و کبودی های زیر چشم های تان بگذارید. سیب زمینی باید حداقل ۲۰ دقیقه روی صورت بماند. بعد از این مدت می بینید که کم کم خود سیب زمینی هم تغییر رنگ می دهد.این کار کبودی های زیر چشم را کمی روشن می کند..

 

درمانی برای پف چشم ها

ساده ترین کار برای از بین بردن پف چشم ها استفاده از کرم گشنیز و روغن زیتون است. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری گشنیز را خوب کوبیده و له کرده آن را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن بیفزایید تا کرمی یک دست تهیه شود. این ترکیب را روی حرارت اندک بگذارید و آن را خوب هم بزنید تا یکنواخت شود. پس از سرد شدن این روغن آن را زیر چشم های تان بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زیر چشم های تان باقی بماند..

 

چرا دور چشم سیاه می شود؟

  • سیاهی دور چشم علل متفاوتی دارد. شایع ترین علت ژنتیکی و ارثی است. عواملی دیگر مانند ضربات پیگمانتاسیون پس از التهاب یا تحریک هورمون ملانین ساز به هر دلیلی می تواند باعث این حالت شود.
  • گاهی این تغییر رنگ در اثر عوامل شیمیایی مانند جیوه یا نقره می تواند باعث تغییر رنگ آبی، قهوه ای، خاکستری شود. درمان با مینوسیکلین به عنوان یک عارضه دراز مدت می تواند باعث رنگ خاکستری پلک ها شود.
  • درضمن ترکیبات آرایشی دارای مواد فتوتوکسیک از جمله پسورالن می تواند باعث افزایش رنگدانه در ناحیه پلک شود. اگزما و لیکن پلان به دلیل ایجاد التهاب می تواند باعث تغییر رنگ پلک ها شود.

 

افزایش زیبایی چشم با روغن بادام

 تقویت عضلات و ماهیچه های اطراف چشم، خونرسانی و آب رسانی مناسب به پوست این ناحیه و برطرف کردن کبودی زیر چشم نیز ازجمله مهم ترین فاکتورهایی است که می تواند زیبایی چشم ها را تضمین  کند .برای این منظور می توانید از لوسیون خانگی روغن بادام و آبلیمو استفاده کنید. استفاده از این لوسیون و ماساژ عضلات اطراف چشم موجب تقویت این عضلات شده و چشم را شاداب تر و جوان تر نشان می دهد، ضمن آنکه ماساژ روغن بادام به بهبود جریان گردش خون و بهبود تیرگی های زیر چشم کمک می کند. برای استفاده از این روغن کافی است ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام را با ۶ قطره آبلیمو مخلوط کنید و عضلات دور چشم تان را ماساژ دهید.

 

مدیتیشن و گلاب درمانی چه تاثیری بر زیبایی دارد؟

برای آنکه هر گونه چین و چروک را از اطراف صورت تان دور کنید نیازمند افزایش آرامش درونی هستید چرا که اضطراب، استرس، غم و اندوه همگی می توانند موجب بروز تغییراتی در چهره و ظاهر شوند.اخم ها در هم کشیده، چشم ها جمع و به طور کلی عضلات صورت دچار گرفتگی و اسپاسم هایی می شود که همگی آنها در بروز چین و چروک بسیار موثرند. برای پیشگیری از این موضوع کافی است دراز بکشید و برای چند لحظه همه چیز را فراموش کنید. سعی کنید تمرکز کرده و عضلات بدن تان را ریلکس کنید. در این مرحله از فردی بخواهید که بعد از ریلکس کردن شما دستمال نخی تمیزی را که با اسپری کردن گلاب آن را مرطوب کرده روی صورت تان بیندازد. تکرار این تکنیک هر شب می تواند تاثیر چشمگیری در درمان چین و چروک چشم ها داشته باشد.

 

کمپرس نعناع با تجربه ای بی نظیر

برای تهیه این کمپرس کافی است ۲ قاشق غذاخوری برگ نعناع را درون یک لیوان آب جوش بیندازید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس با پنبه تمیز استرلیزه از این کمپرس استفاده کنید. ابتدا پنبه را در دمنوش نعناع که خنک شده فرو ببرید و آن را برای ۱۵ دقیقه هر شب روی چشم های تان کمپرس کنید. کمپرس این چای گیاهی موجب می شود علاوه بر رفع خستگی به افزایش زیبایی چشم ها کمک کند.

 

رمز پوشاندن سیاهی ها با کانسیلر

گاهی حلقه ها و سیاهی های زیر چشم با پف همراه می شود. در این حالت پوشاندن ایرادها کمی مشکل تر می شود چرا که وقتی بخواهید تنها سیاهی ها و کبودی ها را بپوشانید زیر چشم رنگی روشن تر پیدا می کند و در نتیجه توجه بیشتری را به آن سمت می کشد تا پف ها بیشتر جلوه کند..

بهترین کار این است که به جای اینکه تنها زیر چشم را کانسیلر بزنید ؛ قسمت بیشتری از زیر چشم یعنی تا نزدیکی های پره بینی را کانسیلر بزنید؛ با این کار نه تنها کبودی ها را می پوشانید بلکه با ایجاد حجم هم گونه ها را برجسته تر نشان می دهید و هم باعث می شوید که چشم ها بیشتر جلوه کنند. یادتان باشد که بهتر است کانسیلر شما کمی پایه زرد داشته باشد تا بتواند سیاهی ها را بهتر بپوشاند. اگر با کانسیلر احساس سنگینی می کنید می توانید آن را با کمی مرطوب کننده مخلوط کنید.

 

کدام کرم ها مفید هستند؟

کرم های چشم که حاوی کافئین هستند نیز به جمع شدن این رگ ها کمک می کنند. برخی کرم ها هم حاوی مواد و ترکیبات ضدالتهابی بوده و این تیرگی ها را کاهش می دهند. کرم های دور چشم که حاوی چای سبز و روغن دانه انگور هستند نیز به تقویت دیواره مویرگ ها کمک می کنند. اگر پوست زیر چشم تان بسیار نازک است و همین مسئله باعث می شود این نواحی تیره تر به نظر برسند، از کرم کلاژن ساز استفاده کنید. یکی از ترکیبات اصلی این کرم ها رتینول است. رتینول کمک زیادی به کلاژن سازی می کند. ویتامین C نیز تولید کلاژن را افزایش می دهد و به روشنی و درخشندگی پوست کمک می کند.

برای به دست آوردن قیمت روز این دستگاه با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09137106334 مهندس حدادی

شماره تماس دفتر : 03136830312

وهمچنین میوانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.