بوتاکس

 بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری است که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذایی است. گرچه این مفهوم ترسناک به نظر می رسد، زمانی که در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، روشی ایمن و مطمئن است. این ترکیب به یک منطقه خاص تزریق می شود و در داخل آن، خود را به گیرنده های موجود در عضله شما متصل می کند، که بر عصب تاثیر می گذارد. بنابراین در نتیجه، او اضافه می کند که زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا منجر شود آن عضلات خاص، یا شروع به سوخت و ساز کنند و آزاد شوند ، نمی تواند. عملکرد کاهش می یابد، و زمانی که پیوندهای عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین و چروک ها بوجود می آیند. اما این چیزی استاتیک نیست، بدن شما در طول زمان این گیرنده ها را احیاء می کند.

 

آیا بوتاکس همان تزریق ژل است؟

نه ابدا، در حالی که بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد، تزریق ژل، دقیقا همانطور که از نام آن مشخص است استفاده می شود: تا چین و چروک ها را پر کند و یا حتی هر گونه ناسازگاری در حجم روی صورت را از بین می برد. برومند توضیح می دهد: محصولاتی مانند  Juvederm یا Restalyine می توانند برای پر کردن و پر حجم کردن لب و چروک های خاص در اطراف صورت استفاده شوند. اگر یک خط خاص یا چین و چروک بسیار عمیق باشد، که با بوتاکس بتوان آن را پر کرد، تزریق ژل می تواند به طور موقت جلوه و نتایج آن را به طور متوسط ۹ ماه کاهش دهد.

تزریق بوتاکس

 

در چه ناحیه هایی از بدن ، بوتاکس استفاده می شود؟

شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود، ناحیه پنجه کلاغی در اطراف ناحیه چشم است، چروک های گلابلا بین چشمها (بین دو ابرو)، شیار ها و چروک های روی پیشانی، چین و چروک های افقی در پیشانی. دکتر برومند همچنین از آن در کنار خط آرواره استفاده کرده است تا ضایعات استخوانی را بی اثر کند و لب های نزول یافته را اصلاح کند. شما می توانید آن را به طور استراتژیک تزریق کنید تا لب ها را به جای یک نگاه نگران کننده، مانند اثر مونا لیزا ارتقا دهد. شگفت انگیز ترین ناحیه داخل زیر بغل. هنگامی که به غدد عرق تزریق می شود، بوتاکس می تواند ماه ها به طور کامل عرق و بو را متوقف کند.

 

زمان اثر کردن بوتاکس چقدر طول می کشد؟

بلافاصله بعد از شروع درمان، بوتاکس در هر شرایطی، از یک روز تا ده روز طول می کشد تا بهبودی یابد و به طور متوسط، حدود سه تا هشت ماه طول می کشد؛ زیرا این مقدار زمانی است که طول می کشد تا بدن شما گیرنده های جدید در عضله بسازد.

 

چگونه می توانم پزشکی پیدا کنم تا بوتاکس را تزریق کنم؟

اگر چه بسیاری از افراد می توانند بوتاکس تزریق کنند، که البته این بدان معنا نیست که آنها مجبورند این کار را انجام دهند. دکتر استافورد برومند می گوید: “نزد کسی که مورد تایید در جراحی پلاستیک است برای انجام این ارزیابی بروید. شما می خواهید دکتری داشته باشید که آناتومی صورت را درک می کند. رفتن پیش کسی که واجد شرایط و ثابت قدم است بسیار مهم است. ما هر چیزی که انجام داده ایم را مستند می کنیم بطوریکه می توانیم ببینیم که چه نتایجی در بر داشته است. این روشی که ما آن انجام می دهیم علمی است بطوری که ما می توانیم بهترین نتیجه ای که برای شما متصور باشد را بیابیم. اگر شما انتخاب های خود را به راحتی و هزینه محض محدود می کنید، باید تنها نزد کسی که تایید شده نباشد بروید، در نتیجه نتایج اغلب متفاوت است. علاوه بر این، سؤالاتی راجع به جایی که تزریق بوتاکس انجام می شود، بپرسید و در مورد آنچه که شما امیدوارید تا با انجام بوتاکس به آن برسید صحبت کنید.

 

آیا باید بعد از بوتاکس، از انجام هر کاری اجتناب کنیم؟

به طور کلی، نه. اگر پزشک شما، این روش را درست و دقیق انجام داده باشد، بوتاکس به هیچ سمتی حرکت نخواهد کرد. تقریباً هیچ گونه از کار افتادگی(ایرادی) وجود ندارد، زیرا اثر و جای سوزن ها در عرض چند دقیقه محو می شود. تزریق بوتاکس انجام شده است، آن، چند میلی متر پخش می شود، به گیرنده ها متصل می شود.

 

آیا ممکن است که در بدن ما نسبت به بوتاکس مقاومت ایجاد شود؟

اگرچه مردم ادعا می کنند این اتفاق می تواند بیفتد، این بسیار نادر است. کسانی که بوتاکس را به صورت منظم دریافت می کنند احتمالا کاهش فعالیت عضلانی را مشاهده کرده اند، بنابراین ممکن نیست آنها به دفعات بعدی تزریق نیاز نداشته باشند و یا مجبور نخواهند بود تا برای ترمیم سریع اقدام کنند. همانطور که شما عضلاتی را که موجب ایجاد چین و چروک می شوند، درمان می کنید، آنها کوچکتر و ضعیف تر می شوند، به طوری که دیگر احتمال اینکه چروک ها شکل بگیرند وجود ندارد و به طور مرتب نیاز به بوتاکس نخواهید داشت. شما در نهایت به جایی می رسید که دیگر کمتر به بوتاکس نیاز خواهید داشت تا نتایجی را کسب کنید که قبلا با بوتاکس منظم کسب می کردید.

 

اگر بوتاکس سرهم بندی شده و معیوبی داشته باشم باید چه کنم؟

باز، این همان جایی است که پیدا کردن یک پزشک واجد شرایط بسیار مهم است، زیرا کمتر احتمال دارد که شما با نتایج بدست آمده از بوتاکس سرهم بندی شده سر کنید. اگر چه، شما می توانید از پزشک خود بخواهید که نگاهی بیاندازد، ما بوتاکس اضافی را برای رفع این مشکل توصیه نمی کنیم، زیرا این عمل یک اثر متعادل کننده برای یک ناحیه است که آنجا را سریعتر از جاهای دیگر از بین می برد. خوشبختانه، درست مثل هر چیز دیگری در زندگی، تغییر، دائمی نیست.

 

 

مراقب های لازم بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟

  • آب زدن، آرایش کردن، سر خم کردن، دراز کشیدن و خوابیدن، خارش، ماساژ پیشانی دور چشم، عینک آفتابی زدن، الکل ، کافیین و سیگار مصرف نشود.
  • تا سه روز از کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی جلوگیری کنید
  • درصورت التهاب و کبودی یخ گذاشته شود.
  • درصورت سردرد استامینوفن ساده استفاده شود
  • به مدت سه شب بالشت بلند زیر سر قرار گیرد
  • ۴۸ ساعت پس از تزریق ، اثر بوتاکس شروع شده و تا دو هفته به اوج می رسد.

 

 

جهت مشاوره محصولات لیزری زیبایی با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09137106334 مهندس حدادی

شماره تماس دفتر : 03136830312

وهمچنین میتوانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.